Menu:

Správný pitný režim

Pro fungování organismu je zcela nezbytné, aby byl dodržován pitný režim. Správný pitný režim je ovšem pro každého z nás jiný. Každodenní ztráty tekutin jsou u každého člověka jiné a je to ve velké míře odvozeno naší hmotností, stavbou těla a také výdejem energie. Je nezbytné, aby si člověk udržel poměr mezi příjmem a výdejem tekutin. Zároveň je známo, že by se nemělo pít až v případě pocitu žízně, protože to už je tělo mírně dehydratováno. Nejlepší volbou pro doplnění tekutin, je zcela jistě pramenitá voda. Ta vzhledem ke svému složení a obsahu cenných prvků a minerálů je tou nejlepší formou tekutiny, kterou může naše tělo přijmout a také ji naše tělo nejlépe zpracovává. Pokud chcete vědět, jestli je váš pitný režim v normě, je nejlepším receptem sledovat zbarvení moči. Je pravidlem, že čím průhlednější moč, tím lépe. Ovšem pokud je naše moč tmavá, je náš pitný režim nedostatečný a měli bychom jej přehodnotit.

Je dobré mít v dosahu vodu, kterou bychom doplnili svůj pitný režim. Zde je dobré vědět, která balená voda, je pro nás a naše zdraví nejpřijatelnější. Z pohledu kvality a dostupnosti je zcela jistě nejlepší volbou pramenitá voda. Pít by měl každý v průběhu celého dne, a pokud si chcete zjistit, kolik byste měli vypít vody, existuje jednoduchý výpočet. Každý člověk by měl na 10 kg své váhy vypít minimálně 4 dcl vody. Průměrný člověk by měl tedy denně vypít něco okolo 2,5 litru. Ovšem pokud jsou zrovna letní měsíce, nebo máte větší námahu, musíte pro správný chod organismu vypít tekutin více. Nejlepším způsobe, jak být vždy zásoben čerstvou vodou, je již zmíněná balená voda. Její užití je navíc velice pohodlné a příjemné.

Zdravý životní styl a celkové jiný přístup ke zdraví mají v dnešní době také například zaměstnavatelé nebo provozovatelé veřejných prostor. Takový automat na vodu je v současnosti již běžnou záležitostí a využívá ho stále více společností. Existuje spousta dodavatelů, kteří takzvané automaty na vodu a barely s vodou firmám dodávají. Velice vhodné by bylo pořídit kvalitní automat na vodu také do každé domácnosti, aby si tak mohli všichni její členové doplnit pitný režim. Správný pitný režim a kvalitní stravovací zvyky, jsou základem zdravého životního stylu a zdravého člověka.

23. 02. 2012