Menu:

Španělské recepty

Zkoušíte rádi nové recepty a nevadí Vám trávit volný čas ve vlastní kuchyni při chystání nejrůznějších pokrmů? Pak Vás určitě zaujme tato webová adrese: http://www.spanelskerecepty.cz/, na které najdete recepty na ty nejlahodnější španělské recepty. Ten, kdo již měl tu čest Španělsko navštívit, ví, že španělská kuchyně patří k těm nejlahodnějším kuchyním na území Evropy.

Tato kuchyně je jako celé španělské dějiny ovlivněna působením Arabů a Židů, kteří na Pyrenejském poloostrově dlouhá staletí žili. Španělé byli také výtečnými mořeplavci, přičemž i s těmi prvky se můžeme ve španělské kuchyni setkat. V neposlední řadě je na severu znát také vliv francouzské kuchyně. Pro španělskou kuchyni je typický olivový olej, čerstvá zelenina jako je česnek, cibule, rajčata či papriky. Není tedy divu, že ke španělské kuchyni patří neodmyslitelně také zeleninové saláty. Spousta Španělů si svou kuchyní neumí představit bez kvalitního koření.

Ve španělských receptech najdete pochouty ze sedmnácti regionů této krásné země. Přičemž recepty na výše zmíněné webové adrese můžete vyhledávat podle nejrůznějších parametrů. Záleží jen na Vás, zda si svůj recept vyberete na základě toho, pro který region je které jídlo typické, nebo podle žánru, druhu pokrmu, doby přípravy či kalorických hodnot.  Španělské recepty jsou vhodné také pro osoby, které jsou alergické na určitý druh potravy. Tak jako k České republice neodmyslitelně patří svíčková na smetaně či vepřový řízek s bramborovým salátem, tak patří ke Španělsku paella. Také tento recept najdete ve Španělských receptech.

25. 11. 2013