Menu:

Španělské potravina a vína z BMC Brno

Pochutnáte si rádi na dobrých vínech a rádi byste ochutnali některá kvalitní španělská vína? Španělská vína patří mezi nejlahodnější vína na území Evropy. Vynikající jsou zejména španělská červená vína, která se vyznačují neotřelou chutí, barvou i vůní. Nejčastěji pěstovanými odrůdami španělských vín jsou Tempranillo, Garnacha, Syrah nebo Merlot.

Španělská vína je možné podle doby zrání rozdělit na několik skupin. Joven jsou mladá španělská vína, která se na trh uvádí první nebo druhý rok po sklizni. Tato vína jsou určena k okamžité spotřebě. Jeden až dva roky stará vína se nazývají Cosecha. Crianza jsou vína, která zrají půlroku až rok v barikových sudech. Vynikající chutí se vyznačují rovněž vína Reserva, která zrají minimálně jeden rok taktéž v barikových sudech. Jako zástupce posledně jmenovaného typu vína lze jmenovat například Coto de Imaz Reserva, ročník 2008. Toto víno bylo oceněno v roce 2007 cenou stříbrné medaile VinoForum Pardubice a v roce 2013 například cenou Prague Gold Prague Wine Trophy. Toto víno se vyznačuje jedinečnou vůní vyzrálých hroznů s vysokým extraktem připomínající přezrále višně.

  Sváteční večer Vám příjemně může zpříjemnit také víno Aranleón Crianza, ročník 2009, které nádherně voní po dřevině. Vína, která zrají minimálně jeden rok v barikových sudech a dvanáct až třicet šest měsíců v láhvích, se nazývají Gran Reserva. Pro španělská vína však není typická pouze červená barva, ale také bílá. Na webových stránkách BMC Brno disponuje také bohatou nabídkou speciálních sladkých vín, sangrií a šumivých vín typu CAVA. BMC Brno nabízí také bohatou nabídku španělských potravin.

19. 05. 2014