Menu:

Španělské olivy na silvestrovském slavnostním stole

Milujete olivy a nedovedete si bez nich představit ani silvestrovské oslavy? Gastro balení olivy můžete za skvělou cenu koupit v internetové prodejně Bassta. S nákupem můžete začít třeba hned na této webové adrese www.bassta.cz.  

Olivy jsou plody středozemského stále zeleného stromu Olea europaea. Olivy uzrají po odkvětu bílých voňavých květů. Olivy obsahují více jak 50% oleje a skoro 40% vody. Ačkoliv olivy nepatří k tradičnímu jídelníčku v České republice ani u našich nejbližších sousedů, získávají u nás v posledních letech čím dál tím na větší oblíbenosti. Oliv jsou ve středozemních zemích součástí chutné, pestré a vyvážené kuchyně. Jistě jste si povšimli, že v obchodech jsou k dostání dva druhy oliv a to černé a zelené. Černé olivy jsou dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Zelené olivy se češou již jako nezralé. Černé olivy jsou také bohatší na olej. Ať už se rozhodnete pro koupi černých či zelených oliv, vždy si pochutnáte na zdravých plodech. Olivy jsou totiž významným zdrojem vitamínů A a E, nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, přírodních vláknin i minerálů.

Olivy obsahují velké množství železa, vápníku, draslíku a hořčíku. Velmi příjemná je také jejich chuť, což není vždy charakteristické pro zdravé potraviny. Olivy si můžete dopřát k dobrému vínu. Výjimkou nejsou ani olivy přimíchané do studených zeleninových salátů či do teplých jídel z těstovin. S gastro balením olivy budete skutečně spokojeni, neboť Vám pomohou připravit nejrůznější olivové pokrmy na silvestrovskou hostinu. Nechejte hýčkat poslední den v roce Vaše chuťové pohárky a pochutnejte si na skutečných skvostech české i zahraniční gastronomie.

20. 12. 2016