Menu:

Španělské olivy by měly být součástí každého jídelníčku

Nemůžete se dočkat, až si k vínu otevřete balíček kvalitních španělských oliv? Zásobu oliv si můžete udělat nákupem u společnosti BMC Brno, která se mimo jiné specializuje na dovoz španělských potravin značky Bassta. Španělsko je zemí, která proslula nejen skvělými víny, ale také pěstováním oliv.

Co jste možná netušili o olivách…

Možná jste doposud neměli tušení, že téměř polovina světové produkce olivového oleje pochází právě ze Španělska. Například v Andalusii můžete spatřit až pět set druhů olivových stromů. Z pěti nejrozšířenějších se získávají olivy pro výrobu olejů specifických chutí. Další zajímavostí je, že stejně jako u nás na jižní Moravě se pořádají košty vín, něco podobného se koná také ve Španělsku s olivovým olejem. Asi desetina sklizených oliv se však objevuje na stole konzumentů zcela v jiné podobně než jako olej. V nabídkovém katalogu společnosti BMC Brno najdete, jak gastro balení olivy s peckou, tak vypeckované. Obzvlášť oblíbené jsou u konzumentů především olivy plněné. Objednat můžete odtud www.bassta.cz/produkty/ například zelené olivy plněné paprikovou pastou nebo zelené olivy s celou mandlí.

Proč jíst olivy…

Kdo jí olivy, dělá dobře také pro své zdraví. Olivy jsou totiž významným zdrojem vitamínů A a E, nenasycených mastných kyselin, antioxidantů či přírodních vláknin. Obsahují také velké množství minerálů a to především železo, vápník, draslík a hořčík. Pravidelnou konzumací oliv můžete napomoci v krvi snížit hladinu cholesterolu. Společně s antioxidačními účinky omezují riziko vzniku cévních onemocnění a některých druhů rakoviny. Jíst španělské olivy značky Bassta se zkrátka vyplatí.

26. 04. 2018