Menu:

Pochutnejte si na delikatesách z oliv také na začátku podzimu

Rádi jen tak k vínu místo přesmažených brambůrek pojídáte olivy, avšak nějak si nemůžete vybrat z bohaté nabídky kamenných obchodů a e-shopů? Ochutnejte olivy španělské značky Bassta a uvidíte, že právě tyto budou pro Vaše chuťové pohárky skutečnou delikatesou.

Kde koupit kvalitní olivy?

Olivy jsou od nepaměti v přímořských státech považovány za součást chutné a zdravé kuchyně. Ačkoliv v našich končinách nemají tak pevně zakořeněné místo jako mnoho dalších druhů ovoce a zeleniny, těší se i zde velké oblibě. Běžně je můžete zahlédnout v regálech nákupních centrech, jako je Billa, Tesco nebo třeba Kaufland. Pokud však chcete vsadit na osvědčenou kvalitu, doporučujeme vyzkoušet ty, které nabízí ke koupi společnost BMC Brno. Společnost BMC Brno je předním dodavatelem španělských oliv značky Bassta na český trh již od roku 1992. Gastro balení oliv můžete koupit v kamenné prodejně v Brně nebo je snadno a rychle objednat prostřednictvím internetu. Rozhodnete-li se pro druhou z nabízených možností, pak si můžete z pestrého sortimentu zboží vybírat zde www.bmcbrno.cz/gastro-baleni.

Jaké pochoutky připravit z oliv značky Bassta?

Zelené i černé olivy jsou významným zdrojem vitamínů A a E. Obsahují nenasycené mastné kyseliny, antioxidanty i přírodní vlákniny. Doporučují se konzumovat také pro jejich vysoký počet minerálů. Jejich součástí je totiž železo, vápník, draslík i hořčík. Olivy však jistě zachutnají i těm, kterým termín zdravá strava nahání husí kůži. Z oliv můžete připravit velmi chutnou olivovou pomazánku tapenada nebo polévku. K přípravě těchto pokrmům přitom budete potřebovat suroviny, které běžně najdete ve Vaší špíži.

26. 09. 2018