Menu:

Paella

Vrátili jste se z dovolené ve Španělsku a nadchla Vás místní kuchyně tak, že byste si rádi některý z tamějších pokrmů vyzkoušeli uvařit také doma? Při hledání těch nejlahodnějších španělských jídel Vám pomohou tyto webové stránky www.spanelskerecepty.cz. Na této webové adrese najdete nejrůznější recepty ze všech sedmnácti španělských regionů. U každého receptu najdete podrobný postup i seznam všech potřebných surovin. Ke každému španělskému jídlu patří lahodný ať už alkoholický, nebo nealkoholický nápoj.

Není tedy divu, že je každý recept doplněn o doporučený nápoj. Recepty si samozřejmě můžete vybírat také podle časové náročnosti a v neposlední řadě podle kalorických hodnot. Ve španělských receptech si vyberou také lidé, kteří z nejrůznějších zdravotních důvodů musí držet dietu. Receptem měsíce červen jsou fíky ve sladkém nálevu. Španělskou kuchyni si lze jen stěží představit bez paelly. Pod tímto exotickým španělským názvem se skrývá pokrm připravený z rýže. Spousta lidí tuto španělskou pochoutku připodobňuje rizotu. Paella pochází původně z Valencie, ale setkat se s ní můžeme také v ostatních španělských regionech.

Paella na valenciánský způsob by měla být připravena ze zeleniny, kuřecího, králičího a kachního masa. Chybět by neměly ani fazole a hlemýždi. Španělsko není rájem pouze skvostně chutnajících červených španělských vín, ale také koření, které samozřejmě ochucuje také paellu. Paella Vás okouzlí nejen svou nevšední chutí, ale také pánví, na které je připravována a následně podávána. Každý, kdo by si rád paellu rád připravil doma, najdete recept na výše uvedených webových stránkách. 

25. 06. 2014