Menu:

Paella k obědu

Patříte k Vašim koníčkům vaření a rádi se necháváte inspirovat také přímořskou kuchyní? Pak Vás určitě nadchnou recepty na španělské pochoutky, které je možné si pročíst online na této webové adrese www.spanelskerecepty.cz. španělskou kuchyni si zamilujete hned na první pohled, neboť jen málokterá evropská kuchyně se může pochlubit takovou bohatostí a jedinečnou chutí. Španělská kuchyně je ovlivněna stravováním Arabů i Židů, kteří pobývali na Pyrenejském poloostrově v období středověku. Španělé patřili také k předním objevitelům zámořských zemí, proto není divu, že ve španělské kuchyni naleznete i tyto prvky.

V neposlední řadě je španělská kuchyně silně ovlivněna kuchyní francouzskou. Ve španělské gastronomii naleznete pokrmy, které jsou typické, jak pro celou zemi, tak pro jednotlivý region. Turisté si ve španělské kuchyni pochutnávají velmi rádi zejména na paelle, sušené šunce, které se ve španělštině přezdívá jamón strano i na tortille.

Co se týče paelly, můžete si zkusit připravit k nedělnímu obědu například statkářskou paellu nebo paellu s mořskými plody. Zákuskem k odpolední kávě se může stát puding z mléka a rýže nebo marcipán. Milovníci polévek by určitě neměli určitě vynechat ochutnání studené polévky gaspacho. Na receptech online najdete recepty ze sedmnácti španělských regionů. Recepty online si můžete vybírat nejen podle španělských regionů, ale také podle žánrů, doby přípravy či energetických a nutričních hodnot. Španělskými recepty se mohou inspirovat také lidé trpící alergií či lidé držící nejrůznější diety. 

24. 02. 2015