Menu:

Kvalitní olivový olej

Jednou z nejkvalitnějších surovin, které jsou na našem trhu, je olivový olej. Je důležité, aby každý, kdo chce tento produkt zakoupit, se orientoval na kvalitní výrobek. Tento druh oleje se získává z oliv a to za pomocí lisování. Olivový olej se používá v mnoha různých odvětvích. Nejčastěji je užíván k výrobě pokrmů, ve faraceutii a také dermatologii a kosmetice. Nejčastěji můžete na olivový olej narazit zejména ve středomoří, kde je také jeho domovina. Například ve Španělsku, je kvalitní olivový olej součástí každé domácnosti. Už dávné civilizace věděly, že je konzumace olivového oleje blahodárná a slouží ku prospěchu zdraví i mysli. Součástí oleje jsou hlavně antioxidanty, prospěšné mastné kyseliny a také spousta vitamínu E. 
Jak již bylo zmíněno, olivy jsou hlavní a jedinou složkou každého kvalitního olivového oleje. A podle toho, jak jsou olivy lisovány, se dělí olej na různé skupiny. Pokud se budou plody lisovat za studena, což je do 50°C, tak se jedná o panenský olivový olej, který se ještě může dělit na extra panenský, panenský nebo obyčejný panenský olej. Dále jsou k zakoupení rafinované oleje, kterých se docílí lisováním za vysokých teplot. Na našich trzích jsou také levnější varianty olivových olejů, které jsou známy jako různé směsi. Směsi jsou získávané pomocí smíchání rafinovaného oleje s panenským olejem.
Olivový olej, jak už bylo zmíněno, je velice kvalitním produktem a je velmi hojně využíván do chutných pokrmů. K jídlu, které je vyrobeno z dobrého a kvalitního olivového oleje, se velice hodí například španělská vína. Pomocí těchto pochutin se mohou i ti praví gurmáni nechat alespoň ve svých myšlenkách odnést do dalekého Španělska. Kvalitní španělské víno i výborný olivový olej seženete v každém dobrém obchodě nebo si je můžete také objednat pomocí internetu. Dokonce si můžete objednat produkty přímo ze Španělska a spokojenost bude zcela jistě zaručena.

07. 02. 2012