Menu:

Kde koupit olivy značky Bassta?

Zjistili jste při poslední přípravě oblíbeného zeleninového salátu, že Vám dochází zásoby olivového oleje? Používáte-li olivový olej při přípravě pokrmů pravidelně, pravděpodobně máte svou oblíbenou značku. Kvalitní olivové oleje najdete také v e-shopu společnosti BMC Brno.

Kde koupit kvalitní olivový olej?

Ačkoliv olivové oleje pochází ze Středomoří, těší se velké oblibě také v české kuchyni. Mnozí z nás používají olivový olej nejen při přípravě zeleninových salátů, ale také při vyhotovení teplých pokrmů. Olivové oleje jsou nejen důležitou ingrediencí v gastronomii, ale jsou také zdravé. Obsahují vysoké množství mono-nenasycených kyselin a vitamínu E. Podle základního způsobu zpracování se olivové oleje dělí na panenské a rafinované. Třetí typ oleje představuje směs těchto dvou zmíněných skupin. V portfoliu společnosti BMC Brno najdete extra panské olivové oleje i olivové oleje z pokrutin. Extra panenské oleje neboli extra virgin jsou nejkvalitnější olivové oleje s volnou kyselostí méně než 0,8 g na 100 g. Získává se přímo z plodů olivovníku a vyznačuje se výraznou olivovou chutí a vůní. Naproti tomu oleje z pokrutin se získávají smícháním rafinovaného olivového oleje z pokrutin a panenského olivového oleje.

Ochutnejte delikatesní olivy

Z nabídkového katalogu společnosti BMC Brno můžete objednat také španělské olivy. Najdete zde katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/, jak olivy černé, tak zelené. Rozdíl mezi černými a zelenými olivami tkví v tom, že černé olivy jsou skutečně dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Černé olivy jsou rovněž bohatší na olej. Toužíte-li po ochutnání skutečné delikatesy mezi španělskými olivami, pak se nenechejte dlouho pobízet k ochutnání pikantního olivového koktejlu a zelených oliv plněné ančovičkovou pastou.

27. 08. 2018